2 x goud en zilver op Open Hoornse kampioenschappen!

Zondag 13 mei werd het 1e Open Hoornse Karate kampioenschap gehouden. In verband met moederdag gingen we met een klein groepje om half 7 bij de Dojo vandaan. Rik Schaap en Shirley de Bondt gingen met de 1e plaats aan de haal en Manon Bakker pakte het zilver in haar categorie.

In het ochtend programma deed Shirley mee aan het kata toernooi, waarin zij met haar wado kata`s heel goed wist te scoren. Na drie kata`s te hebben gelopen kon zij op een goed kata toernooi terug kijken met een vierde plek als eindklassering!

Voor Bauke Fontein was er dit keer geen prijs. Na zijn eerste partij net te hebben verloren op beslissing wachtte hem nog een herkansing. Hierin won hij zijn eerste partij met 8-0 door opgave van zijn tegenstander. In de tweede herkansingpartij won hij met 1-0. Jammer genoeg verloor hij voor de derde plaats met 5-1.

Kim Schaap verloor haar beide partijen, net met steeds één puntje verschil:  4-3, en 3-2. Sharon kwam door een foutje van de organisatie in een oudere leeftijdscategorie terecht. Bij de meiden van 16 en 17 jaar ging zij er keihard tegenaan. De eerste ronde werd gewonnen met  6-2.
Tegen Kitty Bakker (laatst nog actief op de E.K. in Turkije) ging het ook heel goed en dat ene puntje dat Kitty wist te scoren kreeg ze in ieder geval niet cadeau, pas in de verlenging wist Kitty haar winnende punt te scoren. Tegen Ashley Timmer uit Rotterdam verloor Sharon met 3-4. Ook hier heeft zij het haar tegenstander niet gemakkelijk gemaakt. Met dit grote verschil in leeftijd heeft Sharon het heel goed gedaan!
Manon Bakker wist na twee keer winst met 1-0 en 3-2 de finale te bereiken. Jammer genoeg was haar tegenstander Nina Vincent een paar keer te snel en kreeg Manon 2 keer een sanbon tegen, waardoor er verloren werd met 6-0. Een te gekke tweede plaats voor Manon!

Rik Schaap heeft in al zijn partijen geen tegen punt gekregen Na 5-0 en 1- 0 in de voorronden, wist hij n de finale ook zijn tegenstander met 1-0  te verslaan. Goud voor hem als beloning voor zijn slimme vechten!

Shirley de Bondt ging na haar kata wedstrijden nog even door en pakte bij het kumite haar beide tegenstanders hard aan. Haar eerste partij eindigde gelijk, maar door twee keer contact kreeg Shirley de winst. In de finale was het heel spannend en scoorde Shirley in de verlenging als eerste en ging zo met de grootste beker naar huis!

Omdat het een lange dag was besloten we nog een hapje te gaan eten. Bij hotel Breukelen hebben we erg mooie foto`s gemaakt bij de Chinese tuin.

Reacties zijn niet mogelijk.