4e Dan voor Peter de Vogel!

Zondag 11 juni 2006 – Vandaag heeft Peter de Vogel het examen voor 4e dan jiu jitsu behaald. Als partners bij het examen waren Ronald Hommerin en Ad den Dunnen aanwezig.  Een 4e dan examen jiu jitsu moet je verplicht in 2x afleggen. De 2 delen moet je binnen 2 jaar afleggen, anders kan je opnieuw beginnen.
Het eerste deel bestaat uit 3 kata’s, nl. het E-Bo-No-kata, het Ne-Waza-Jitsu-No-Kata en het Kodokan Goshin-Jitsu-No-Kata. Als je dat deel hebt gehaald, moet je een eigen werkstuk van 25 oefeningen maken. Een soort eigen kata, waarin je verdedigingen tegen pakking/omvattingen, atemi’s, gewapende aanvallen en verdedigingen tegen aanvallen op de grond moet laten zien. Peter liet in zijn werkstuk tevens een aantal malen het gebruik van handboeien zien.
Na het werkstuk moest hij in de zinderende hitte van die dag (het examen vond nl rond 12.00 uur plaats en was zeker ruim 30 graden in de zaal) nog een aantal technieken zoals armklemmen, worpen, combinaties op verzet, ontsnappingen en overnames laten zien.
Het geheel werd afgesloten met verdedigen tegen 2 aanvallers, die om beurten zowel ongewapend als gewapend met mes en stok Peter moesten aanvallen, waarna de diploma uitreiking plaatsvond in het Bondscentrum van de Judobond in Nieuwegein.

Reacties zijn niet mogelijk.